Перші танки були на озброєнні британської армії і називалися Mk I. Як свідчить легенда, першу бронемашину спочатку хотіли назвати "водовоз", оскільки зовні вона асоціювалася з великою цистерною у розвиток цієї ідеї також запропонували інші варіанти: "резервуар", "цистерна", "бак" (англійською tank). На останньому короткому слові і вирішили зупинитися, пише depo.ua.
Перші британські танки Mk.1 випускалися в двох модифікаціях - "самець" (з гарматним озброєнням) і "самиця" (тільки з кулеметною зброєю). Незабаром виявилася низька ефективність кулеметних "самиць", які не могли боротися з бронетехнікою супротивника і насилу знищували вогневі точки. Тоді ж було випущено обмежену серію "самиць", у яких у лівому спонсоні, як і раніше, був кулемет, а в правому - гармата. Солдати відразу ж влучно назвали їх "гермафродитами".
Історична танкова атака на німецькі позиції під Сомою планувалася на 5.30 ранку 15 вересня. У розпорядженні англійського командування на той момент перебувало 49 машин. За добу до терміну почалося зосередження машин на вихідних рубежах. Перекидання танків здійснювали вночі, під зливою. До місця призначення добралося всього 32 танки, решта по дорозі загрузли в багнюці або поламалися.
Так чи інакше, непомічені в ранковому тумані сталеві чудовиська дійшли до німецьких позицій. "Самці" мали завдання знищувати вогневі точки німців, а "самиці" розстрілювали піхоту. Бій тривав до 10 ранку і був для британців відносно успішним. Завдяки танкам англійці просунулися по 5-кілометровому фронту на 5 км в глибину. Втрати виявилися в 20 разів менше очікуваних. Однак, фронт все ж не було прорвано. З 32 машин, що почали атаку, тільки 18 змогли безпосередньо взяти участь у бойових діях: п'ять танків застрягло в болоті, дев'ять вийшло з ладу "з технічних причин".
Захоплений німцями британський танк-самець
Вже після закінчення бойових дій німці-фронтовики зізнавалися, що "величезні чудовиська" наводили панічний жах на всю кайзерівську армію. Втім, одна з німецьких газет висловилася з цього приводу діаметрально протилежно: "Танки - це безглузда фантазія і шарлатанство. Машини-чудовиська тільки на короткий час вражають солдатів, але незабаром здорова душа доброго німця заспокоюється, і він з легкістю бореться з дурною машиною".
За 20 з гаком років в наступній світовій війні танки стали головною зброєю прориву оборони противника, і уже німецькі броньовані машини наганяли жах на всю Європу.