Напруга відчувалася з перших хвилин, адже «вершкові», незважаючи на своє лідерство, після несподіваної поразки від Еспаньола (1:2) мали лише одне очко переваги над «матрасниками». Барселона, яка відстала на чотири очки, спостерігала за протистоянням, безперечно, як за потенційним джерелом власної переваги у чемпіонських перегонах. Нічия нікого б не влаштувала, особливо з урахуванням того, що за тури чекає ще чимало складних матчів для всіх трьох претендентів на чемпіонський титул.
Карло Анчелотті, головний тренер Реала, виставив на полі Тібо Куртуа очевидний вибір на воротарську позицію, тоді як поява Андрія Луніна навіть не обговорювалася. Проте головною проблемою «королівського клубу» стала оборона. Травма Антоніо Рюдігера змусила Анчелотті виставити в центрі захисту незвичайний дует: Марко Асенсіо, який зазвичай грає атакуючу роль, і Орельєн Чуамені, по суті, опорного півзахисника. Це рішення стало очевидною вразливістю для стратегії Реалу.
Як Симеоне зміг зіграти на вразливості Реалу?
Дієго Сімеоне, тренер Атлетіко, майстерно скористався слабкостями суперника. Матч був приурочений до прощального матчу легендарного Марсело, який отримав зворушливі дроти від уболівальників на Сантьяго Бернабеу. Незважаючи на емоційне піднесення, яке, здавалося б, мало надати імпульс Реалу, перший тайм повністю контролював Атлетико. “Матрасники” діяли за продуманим планом, поступившись Реалу контроль над м’ячем, але вишикувавши надійну оборону у форматі 4-4-2, яка часто трансформувалася в 6-2-2. Це дозволило їм ефективно стримувати атакувальну четвірку Реала, особливо з огляду на проблеми «вершкових» у переходах з атаки в оборону.
Стратегія Симеоне полягала у тому, щоб змусити Реал пресингувати своєї половині поля. Відомо, що «королівський клуб» має певні проблеми з високим пресингом і Атлетико майстерно цим скористався. Позиційні атаки Реала були нейтралізовані за рахунок компактної та дисциплінованої гри захисників Атлетіко. Швидкі контратаки «матрацників» створювали моменти біля воріт Куртуа, і Реалу доводилося постійно перебудовуватися, що виснажувало їхні сили та призводило до помилок.
У другому таймі гра набула більш відкритого характеру. Реал, розуміючи необхідність забити, пішов уперед, залишаючи значні простори для контратак Атлетико. Кіліан Мбаппе, один із лідерів атаки Реала, раптово та ефектно з’явився на полі, замінивши одного з гравців. Це стало ключовим моментом, адже саме він, скориставшись однією з поодиноких помилок в обороні Атлетико, забив вирішальний гол. Проте, Атлетіко не здався і зумів зрівняти рахунок, саме завдяки грамотній тактиці Сімеоні та чудовій грі окремих футболістів.
Фінальний свисток зафіксував нічию
Результат, безперечно, не задовольнив жодну з команд. Реал не зумів збільшити відрив від Атлетіко, а «матрацники» упустили можливість обійти «вершкових». Однак найбільшу вигоду з цієї ситуації отримала Барселона. Нічия в дербі Мадрида суттєво скоротила шанси як Реала, так і Атлетико на перемогу у Ла Лізі, наблизивши «блаугранас» до чемпіонського титулу. Можна сміливо сказати, що Барселона стала неофіційним переможцем цього напруженого мадридського дербі. Майбутні тури покажуть, наскільки цей результат вплине на розвиток подій у боротьбі за золото іспанської Прімери. Необхідно зазначити, що напередодні матчу обговорювалася потенційна перебудова складу Реалу, у зв’язку із зростаючим віком деяких ключових гравців та необхідністю оновити склад для збереження конкурентоспроможності у наступні сезони. Також важливим чинником став розподіл сил у команді, що впливає ефективність як на індивідуальному, і командному рівні.