Торгівля – основа життя суспільства. Ще в стародавні часи люди виробляли різні товари й обмінювалися ними. Потім з'явилися гроші, за допомогою яких стало можливим купувати необхідну продукцію. Винахід інтернету зробив процес торгівлі більш зручним і швидким. Розберемося, як працюють електронні торги.
Що таке електронна торгівля?
Електронна торгівля – це покупка або продаж на спеціалізованих торгових майданчиках за допомогою інтернету. У ній беруть участь три сторони.
Оператор – організація, якій належить торговий майданчик.
Організатор – особа, зацікавлена у продажу товару.
Користувачі – всі, хто забажає придбати запропонований товар. Це підприємства, державні організації, індивідуальні підприємці.
На електронні торги виставляються не тільки товари, а й послуги. Відмітна особливість такої торгівлі – проведення в режимі онлайн. Всі учасники повинні бути зареєстровані та акредитовані на торговому майданчику. Мінімальні вимоги до учасників:
Оскільки всі операції проводяться на відстані, й учасники не перетинаються в реальному житті, електронний підпис є обов'язковою умовою участі в торгах. Електронна торгівля може проводитися в наступних формах, як:
Лот – це кількість товару, виставленого на продаж. Котирування – ціни, що встановлюються покупцями й продавцями. Учасники торгів знаходять прийнятні для себе варіанти й укладають угоди.
Електронний аукціон – торги на конкурентній основі. Вирішальну роль відіграє ціна товару. Виграє той, хто запропонує найменшу ціну. Конкурс – це теж конкуренція, але поряд з ціною важливе значення мають інші фактори: термін постачання, гарантійні зобов'язання, якість товару.
Електронні торги на УУБ
Одним з організаторів електронних торгів в Україні є Українська універсальна біржа (УУБ). Тут реалізовано два види торгів – за біржовою системою (лоти, котирування) та аукціони. Як лоти виставляється наступне:
Біржова система передбачає самостійну роботу або через посередника – брокера. На аукціонах продається нестандартизований товар збанкрутілих підприємств і товар, який знаходиться в податковій заставі. Через УУБ є можливість приєднатися до аукціонів, що проводяться в системі держзакупівель Prozorro.
Біржа проводить електронні торги з 1997 року. Це надійна організація, що має ліцензію Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку. Для тих, хто бажає брати участь у біржовій системі, існує навчання у вигляді імітаційної торгівлі, де всі операції виконуються за віртуальні кошти.
На сайті біржі можна детально ознайомитися з умовами онлайн-торгівлі. Переходьте за посиланням https://www.uub.com.ua/torgy-ta-auktsiony/neobroblena-derevyna/vzyaty-uchast-u-torgah/ , реєструйтеся, проходьте акредитацію, й ви станете повноцінним учасником будь-якого виду електронних торгів.