Після введення безвізу поїзди за кордон стануть простішими та не приноситимуть море клопоту. Будь-який українець зможе 90 днів у півріччі провести у подорожах по Європі. Також, безвіз заощадить кошти українців на візовому зборі, який сьогодні становить 35 євро, а також на послугах візового центру.
Тепер громадяни України можуть безперешкодно відвідувати країни Європи і віза для цього не знадобиться. Подорожувати українці зможуть не лише по країнам ЄС, а й по країнам-претендентам на входження до нього. Також відвідувати дозволено країни, які до ЄС не входять: Ліхтенштейн, Швейцарія, Норвегія і Ісландія.
Якщо хтось дуже мріяв побувати у Великобританії чи Ірландії та процес рутинного відкриття візи вам не оминути. Без візи до цих країн не потрапити. акож, візу відкривати доведеться громадянам, які планують тривале перебування в Європі, напраклад з ціллю навчання чи роботи.
У праву частину обкладинки паспорта нового зразка імплантований безконтактний електронний носій, який відповідає вимогам стандарту ISO / IEC 14443 по запису і зчитування даних, що встановлюються до електронних документів. Закордонні паспорти, які було зроблені до 2014 року за старим форматом, вийдуть з дії після закінчення їх терміну.
Для безвізового перетину кордону обов'язково вимагається саме біометричний паспорт. Якщо ви хочете відвідати Європу зі старим закордонним паспортом - відкривайте візу. Таке правило поширюється на всі країні з безвізовим режимом з ЄС.
Для процедури оформлення паспорта нового зразка знадобиться:
- внутрішній паспорт громадянина України;
- ідентифікаційний податковий код;
- дійсний закордонний паспорт. Його можна зберегти або його можна анулювати.
В ОВІРі необхідно отримати і заповнити анкету, взяти квитанції і сплатити держмито - на сьогоднішній день вона складає від 561,47 грн.
Документи ви маєте обов'язково подавати самостійно, оскільки крім поданого пакету документів, вас ще сфотографують на цифрову камеру і знімуть відбитки пальців обох рук.
Для дітей до 12 років є можливість оформити паспорт без здачі відбитків пальців, для цього навіть не обов'язково їх присутність в паспортному центрі - один з батьків може принести необхідні документи:
- копії внутрішніх паспортів громадянина України обох батьків (один паспорт в оригіналі і копія обох - потрібні всі заповнені сторінки);
- ідентифікаційний податковий код обох батьків - копії;
- свідоцтво про народження дитини - оригінал;
- фотографії дитини - зараз 2 формату 3,5Х4,5 і 1 фото 10Х15 зроблені з одного кадру. Цю інформація слід уточнювати в ОВІРі перед оформленням;
Якщо у дитини є діючий дитячий проїзний документ, його можна зберегти або анулювати. У разі, якщо в сім'ї одного з батьків немає, то необхідно надати оригінал відповідного документа (відмова від батьківських прав, свідоцтво про смерть, документи про усиновлення і т.п. в залежності від ситуації).
Діти, старше 12 років, але молодше 14 - зобов'язані здавати відбитки. Діти, старше 14 років, повинні мати біометричний внутрішній паспорт нового зразка.
Для перетину кордону з Євросоюзом необхідні такі документи:
- підтвердження мети поїздки: бронювання готелю, якщо ваша мета поїздки - туризм. Лист на фірмовому бланку - якщо ви їдете в гості;
- кожна людина, що виїжджає за кордон, повинна мати поліс медичного страхування на час перебування в ЄС, а якщо ви подорожуєте на авто - потрібна зелена карта;
- при подорожі літаком - потрібен зворотний квиток (досить броні квитка) в Україні;
- наявність достатньої кількості грошових коштів - 50 € за добу на людину;
- документи на дитину - свідоцтво про народження дитини і закордонний паспорт.